Etilaat Roz (اطلاعات روز)

Overview

  • Posted Jobs 0
  • Viewed 81
  • Founded Since 2011

Company Description

روزنامه اطلاعات روز یکی از روزنامه‌های پیش‌رو و پرخواننده در افغانستان است. این روزنامه در سال ۱۳۹۰ خورشیدی جواز فعالیت خود را از وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان کسب کرده است. اطلاعات روز بخش‌های سیاست، امنیت، حکومتداری، اقتصاد، جامعه، فرهنگ، بهداشت، ورزش و فن‌آوری را به‌گونه‌ی آزاد، مستقل، بی‌طرف و انتقادی پوشش می‌دهد.

اهداف

روزنامه اطلاعات روز متعهد به بازتاب صدای تمامی شهروندان افغانستان است. هدف این روزنامه ارائه اطلاعات دقیق، مستند، متوازن و بی‌طرفانه برای مخاطبانش می‌باشد. حوزه‌ی مورد تمرکز اطلاعات روز دموکراسی، حقوق بشر، صلح، حاکمیت قانون، حکومتداری خوب، مبارزه با فساد، عدالت انتقالی، زنان و جوانان است.

مأموریت

روزنامه اطلاعات روز مأموریت خود را آگاهی‌دهی به مردم، تقویت آزادی بیان و حق دسترسی به اطلاعات، تقویت رسانه‌های آزاد، ثبت، نگارش و بایگانی رویدادها و اخبار افغانستان، و ترویج روزنامه‌نگاری حرفه‌ای و مسئولانه تعریف کرده است.

فعالیت

روزنامه اطلاعات روز به‌صورت چاپی و آنلاین نشرات دارد. نسخه‌ی چاپی آن در هشت صفحه با قطع A3 روزانه از شنبه تا چهارشنه در کابل ۳ هزار مخاطب را پوشش می‌دهد. همچنان وب‌سایت روزنامه اطلاعات روز، روزانه به بیشتر از ۲۰ هزار مخاطب در سراسر جهان اطلاع‌رسانی می‌کند. مطالب روزنامه اطلاعات با کیفیت بالا در قالب خبر، گزارش، تحلیل، ترجمه، گفت‌وگو و گزارش‌های چندرسانه‌ای از طریق وب‌سایت و حساب‌های این روزنامه در شبکه‌های اجتماعی به دسترس مخاطبان آن قرار می‌گیرد.